Basander Lundin czyli nowoczesny design w pokoju dziecka

Na rynku pojawiły się produkty znanej i cenionej szwedzkiej projektantki Elin Basander Andre. Elin łączy tradycję z nowoczesnością, czego rezultatem są wspaniałe zestawy mebli oraz akcesoriów dla najmłodszych dostępne w sklepie internetowym www.zyrafyzszafy.pl.

Elin Basander Lundin ukończyła wydział projektowania przemysłowego w Designskole w Danii, studiowała także malarstwo, rzeźbę i rysunek. Po światowym sukcesie MISS FLATCHAIR, krzesła dla dzieci do samodzielnego składania założyła studio projektowe Basander Lundin Design. Tu też narodził się pomysł stworzenia kolekcji mebli-puzzli, które mogą składać najmłodsi.

” Jako dziecko uwielbiałam konstruować czyli rozkładać rzeczy na drobne części i z powrotem składać w całość ? mówi Elin Basander – Uczyć się, że jedna rzecz jest złożona z wielu części. Jako dorosła postanowiłam, że stworzę meble dla dzieci, które będą mogły złożyć same. I tak powstały meble 3D Puzzle. Zestaw składa się jak puzzle i dzięki temu możemy nauczyć dziecko prostej zasady konstruowania.”

Meble są dostarczane w postaci płaskich zestawów do samodzielnego montażu przez użytkownika. Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska Basander Lundin zależy na tym, aby zachęcić dzieci i dorosłych do wspólnej pracy i zabawy, stworzenia czegoś razem.

Do zestawu mebli dodawana jest poduszka w tradycyjne szwedzkie wzory. Przedstawia ona papugi, kwiaty, ptaki. Wzór ten został stworzony w 1792 r. przez Hanna PehrsDotter i jest tradycyjnym wzorem pochodzącym ze Skanii, dystryktu Torna. Całość tworzy niesamowite połączenie nowoczesnego szwedzkiego designu z tradycją skandynawską.

Meble otrzymały wiele nagród na całym świecie m.in: Formidable 2005, Excellent Young Swedish Design 2006-2007 (Miss Flatchair), Design Report Award nomination at Milan Furniture Fair 2007.

Basander Lundin Design to także inne akcesoria do pokoju dziecięcego stworzone przez projektantkę. Kolorowe kosze w kształcie zwierzątek, wieszaczki-kwiatki czy lampy przypominające pąki kwiatów. Wszystko wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły w niesamowitym skańskim klimacie. Produkty Basander Lundin Design dostępne w sklepie: www.zyrafyzszafy.pl.

Żyrafy z Szafy
www.zyrafyzszafy.pl
Marta Wronowska: [email protected]
Paulina Matuszak: [email protected]
Tel. +48 606 159 213

Authors

Related posts

Top