Ostatni dzień głosowania na ?Gwiazdę Dobroczynności?

Tylko do 10 stycznia br. internauci mogą oddać swój glos w V edycji plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności". Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz 5 tys. zł dla wspieranej przez siebie organizacji. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce kibicuje swojej ambasadorce Natalii Kukulskiej, która z dużym zaangażowaniem wspiera podopiecznych.

Natalia Kukulska jest Ambasadorką SOS Wiosek Dziecięcych od lutego 2012 roku. Jej działalność dla porzuconych i osieroconych dzieci zaczęła się od wizyty w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach. Niedługo po niej ogłosiła, że wyśpiewa podopiecznym nagrodę w "Bitwie na głosy" w TVP 2. Mimo, iż nie udało się wygrać programu, piosenkarka przekazała na aukcję stroje w których wystąpiła i w ten sposób zasiliła konto Stowarzyszenia. Natalia Kukulska wspierała aktywnie SOS Wioski Dziecięce we wszystkich działaniach w 2012 i 2013 roku. Znalazła czas by malować z dziećmi symboliczne domy SOS na Pl. Defilad w Warszawie, które miały zachęcać do przekazywania 1% podatku i ogłosiła w mediach, ze swój 1% przekaże na SOS Wioski Dziecięce. Wzięła również udział w akcji "Powrót do szkoły" podczas której Stowarzyszenie zbierało pieniądze na wyprawki szkolne i zajęcia wyrównawcze dla potrzebujących dzieci. Uczestniczyła także w akcji ?Świąteczny sygnał SOS?, aby zapewnić rodzinne święta potrzebującym dzieciom i wyszła na ulicę by alfabetem Morse?a wysłać sygnał w imieniu podopiecznych. Natalia często bierze udział w charytatywnych koncertach, ostatnio grała podczas Marszu Różowej Wstążki w Warszawie, dla Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio oraz dla Caritasu w Starogardzie Gdańskim.

Przez te dwa lata udało nam się razem zdziałać bardzo wiele. Była dla nas zawsze wtedy gdy jej potrzebowaliśmy, wspierała nas medialnie i finansowo. Wielokrotnie sama podsuwała pomysły na temat tego co jeszcze można zrobić, by poruszyć serca ludzi ? mówi Anna Choszcz ? Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Nasi podopieczni to dzieci, których los nie oszczędzał, z bagażem doświadczeń którego nie udźwignąłby niejeden dorosły. Natalia od razu nawiązała z nimi dobry kontakt. Dzięki niej uwierzyły w siebie i teraz pewniej patrzą w przyszłość. Taka przyjaciółka to prawdziwy skarb ? dodaje przedstawicielka SOS Wiosek Dziecięcych.

Dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce wsparcie Natalii Kukulskiej to szansa na lepszą przyszłość dla podopiecznych.

Potrzeby społeczne w naszym kraju są ogromne. Milion polskich dzieci żyje w biedzie, a prawie 80 tysięcy jest pozbawionych rodzicielskiej opieki. Dzięki Natalii łatwiej jest przebić się z tym komunikatem do mediów i prosić o pomoc dla dzieci. Natalia na własne oczy przekonała się jak wielkie są potrzeby podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych, jak wiele wysiłku trzeba, aby skrzywdzone przez los dzieci poczuły się bezpieczne i miały równe szanse edukacyjne. Teraz mówi o tym każdemu, kto tylko chce słuchać. Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce sama jest żoną i matką, zdaje sobie więc sprawę jakie wyzwania stoją przed Rodzicami SOS, aby zapewnić dzieciom finansowe i emocjonalne wsparcie. Piosenkarka wychowywała się bez mamy, więc najlepiej wie co czują doświadczone przez los dzieci Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Głos oddany na Natalię Kukulską na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl to również wsparcie dla SOS Wiosek Dziecięcych, których jest oddaną ambasadorką.

 ***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.

Źródło SOS Wioski Dziecięce. Dostarczył netPR.pl

Related posts

Top