Ksiązki

?Złamany Szyfr? Ines Krawczyk MChR

?Złamany Szyfr? Ines Krawczyk MChR

Złamany szyfr to opowieść o Wojtku i jego Aniele Stróżu o imieniu Korneliusz. Historia niebanalna i nie byle jaka ? ponieważ wpleciona w historię zbawienia. Wojtek wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Aniołem, podróżują poprzez przeszłość, stając oko w oko z sytuacjami z historii Izraela. Odwiedzają Noego w jego Arce, przechodzą po dnie Morza Czerwonego w ślad za Izraelitami, widzą jak manna spadła z nieba ludowi izraelskiemu, obserwują z daleka górę Synaj, gdzie Mojżesz rozmawia z Bogiem.

Rezolutny Anioł Korneliusz prowadzi chłopca przez najważniejsze i kluczowe wydarzenia. Są obecni przy zwiastowaniu, widzą, jak Maryja pomaga Elżbiecie przed narodzinami Jana Chrzciciela. Następnie co sił w nogach pędzą do stajenki gdzie ma się narodzić Jezus. Są świadkami Zmartwychwstania Jezusa, rozmowy w Wieczerniku oraz Zesłania Ducha Świętego, są przy Wniebowstąpieniu.

W czasie wędrówki, Wojtek ma wielką zagadkę: musi złamać szyfr. Przy każdym wydarzeniu z historii zbawienia odkrywa literkę. Na końcu całej wędrówki zna już wielką tajemnicę miłości Bożej.

Książka jest pisana w sposób prosty, zabawny. Dziecku jest bardzo łatwo utożsamić się z Wojtkiem, a pomagają w tym bezpośrednie rozmowy bohatera z Aniołem Stróżem, któremu nie brakuje ciętego języka, dowcipu i poczucia humoru.

Bardzo polecam książkę, jest doskonała dla każdego dziecka, a zwłaszcza dla tego, które lubi zagadki i tajemnice. Czytając książkę, każde dziecko powinno samo złamać szyfr, zapisując sobie na kartce po kolei każdą odkrytą literkę.

MK-S

hastagi na stronie:

#zlamany szyfr korneliusza jaki jest ten szyfr

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy