LIFESTYLE

Białostoccy uczniowie wsparli niepełnosprawne dzieci

Białostoccy uczniowie wsparli niepełnosprawne dzieci
Dziesięć ogromnych paczek wręczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” niepełnosprawnym dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w

Data publikacji: 2017-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Białostoccy uczniowie wsparli niepełnosprawne dzieci
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Dziesięć ogromnych paczek wręczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” niepełnosprawnym dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku.

Białostoccy uczniowie wsparli niepełnosprawne dzieci - Dziesięć ogromnych paczek wręczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” niepełnosprawnym dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku.

Dziesięć ogromnych paczek wręczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” niepełnosprawnym dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku.

Dzieci i nauczyciele z zespołu szkół przy Fabrycznej angażują się w pomoc ośrodkowi już po raz piąty, w ramach współpracy między placówkami.

Jak co roku, w grudniu, obdarowani i darczyńcy spotykają się w szkole przy Fabrycznej, by razem kolędować, oglądać teatralne przedstawienie i dzielić się prezentami.

– Planowanie, przygotowanie prezentów, pakowanie, czas poświęcony na próby części artystycznej dla gości, przygotowanie poczęstunku – wszystkie te czynności sprawiają radość i poczucie, że robimy coś realnie dobrego – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”. – Widzieć radość na twarzach obdarowanych to bezcenny moment, który wiele znaczy dla obu stron naszego dorocznego spotkania z podopiecznymi Ośrodka. Podziwiamy naszych uczniów, bo mają w sobie cenną umiejętność dzielenia się i są naturalnie spontaniczni. Myślę, że mogliby niejednego dorosłego nauczyć empatii i wrażliwości.

W robienie prezentów zaangażowała się cała społeczność zespołu szkół – każdy rocznik przygotowywał paczkę jednemu dziecku, swoją paczkę przygotowali też nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

– Wolontariusze przygotowali słodkości, klasa pierwsza liceum – przedstawienie, a inni uczniowie zorganizowali koncert kolęd – mówi Greta Hapunik, jedna z organizatorek spotkania. – Akcja ta stała się już tradycją w naszej szkole – cieszymy się, że możemy wspomóc osoby potrzebujące.

– Tworząc paczkę myślimy o tym, że choć trochę ulepszamy ten świat – mówią Lara Swierkot i Oskar Marcinkowski, gimnazjaliści. – To była czysta przyjemnością, a świadomość, że pomagamy innym było najlepszą motywacją.

Przeczytaj też!  Rusza druga edycja akcji „Bezpiecznie z Profi Credit”

W paczkach znalazły się plecaki, ubrania, przybory toaletowe, artykuły szkolne i słodycze. Dziesięć ogromnych pakunków uroczyście wręczył dzieciom Święty Mikołaj.

– Uśmiechy tych dzieci to także dla nas najlepszy prezent na święta – mówi Kinga Suszyńska. A Maria Kownacka dodaje:

– Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty, ale kiedy paczkę dostaje osoba, której wszystkie te podarunki przydadzą się szczególnie, towarzyszy ci uczucie wzruszenia i satysfakcji, bo robisz coś naprawdę dobrego i pożytecznego.

Goście obejrzeli też spektakl teatralny „Mikołaj na Olimpie”, przygotowany specjalnie na tę okazję przez szkolnych licealistów pod okiem polonistki Agaty Szymborskiej.

Paczki dla dzieci z ośrodka to jedna z ważniejszych inicjatyw ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”, związanych ze Świętami. Ale nie jedyna. Wszyscy – uczniowie, nauczyciele i rodzice – zaangażowani są w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”.

– Angażujemy się także w tą akcję głównie ze względu na entuzjazm naszych licealistów, którzy zostali wolontariuszami Szlachetnej Paczki i chcieliby znaleźć darczyńców wśród swoich rówieśników  – mówi Ewa Tyburczy, opiekunka szkolnego koła wolontariatu i organizatorka akcji.    

W tym roku w ramach akcji szkoła przygotowała pięć paczek, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

– Robimy to, ponieważ jesteśmy wolontariatem, lubimy pomagać dobrowolnie i sprawia to nam przyjemność – mówi Oskar Marcinkowski, gimnazjalista. – W świąteczny czas miło jest zrobić komuś prezent i sprawić, żeby jego święta były radosne.

 

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Białostoccy uczniowie wsparli niepełnosprawne dzieci - Dziesięć ogromnych paczek wręczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” niepełnosprawnym dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku.
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy