Aktualności Temat miesiąca

Bal karnawałowy dla dzieci

Każdego roku w styczniu i w lutym urządzane są dla dzieci bale karnawałowe. Tak dzieje się w przedszkolach oraz na innego rodzaju dodatkowych zajęciach dla dzieci, w szkołach, w harcerstwie, w różnego rodzaju kołach zainteresowań itd. W zależności od tego, w jakim wielu mamy dziecko, angażujemy się w ten tradycyjny bal bardziej lub mniej. Zwykle starsze dziecko ma już sprecyzowane to, w co chce się przebrać, jednak nie zawsze tak jest. Czasami gimnazjaliście trzeba coś doradzić, nie mówiąc już o przygotowaniu czy wypożyczeniu dla niego stroju. Jednak dziś zajmiemy się tymi najmłodszymi dziećmi ? przedszkolakami.

055001c.JPG

W co przebrać malucha na bal karnawałowy? Czy kupować na jeden raz drogi strój? Oczywiście, wiele zależy od pieniędzy, ale także od inwencji rodziców. Pamiętajmy, że strój możemy także uszyć z czegoś, co mamy w domu, lub pożyczyć od kogoś ze znajomych albo wypożyczyć odpłatnie z wypożyczalni.

Jeśli zdecydujemy się na zakup stroju, wybierzmy taki, który być może jeszcze posłuży kolejnemu dziecku. Dziewczynko podoba się często strój wróżki czy księżniczki, jednak nie tylko. Czasami dziewczynka także chce się przebrać za żabkę, kota w butach czy nawet za Batmana. I nie ma w tym niczego złego. To postanie z bajek o książek, które są bardzo wyraziste, i nic dziwnego, że dzieci chcą się za nie przebierać.

Jaki strój przygotować dla chłopca? Niemal każdy męski strój będzie dobry, i nie tylko męski, ale nie ubierajmy naszego malucha chłopaka w strój księżniczki czy w inny strój typowo damski. Dziecko mogłoby się czuć źle w takim stroju, a nawet mieć nam kiedyś za złe, że ubraliśmy je w ?babskie ciuszki?.

Jeżeli chcemy wypożyczyć strój, zróbmy to w miarę wcześnie, aby nie okazało się dzień przed balem, że nie ma w wypożyczalni odpowiedniego stroju. Najbezpieczniej jest wykonać wcześniejszą rezerwację. Warto pójść z maluchem do wypożyczalni, aby sam obejrzał stroje i przymierzył kilka.

Mając talent do szycia i pomysł, możemy sami uszyć strój dla dziecka. Sukienkę dla dziewczynki nie jest trudno uszyć, zwłaszcza, jeśli się ma trochę błyszczących materiałów. Można też przerobić nieco letnią sukienkę, doszywając jej różnego rodzaju błyszczące dodatki, które spowodują, że sukienka będzie wyglądała jak suknie królewny lub księżniczki.

Dziecko można przebierać także za milutkie postacie z bajek, np. za zwierzątka. Widziałam niedawno na balu karnawałowym dziewczynkę przebraną za dalmatyńczyka. Był to stój bardzo pomysłowy, ciekawy a przy tym niedrogi. Dziewczynka była ubrana w białą koszulkę na długi rękaw i w białe rajtuzki. Na stroju miała ponaklejane czarne łatki, być może nawet wycięte z czarnego papieru samoprzylepnego lub przyszyte do ubrania z materiału.

Samemu można też wykonać strój biedronki. Ubieramy dziecko na czerwono, ubieramy malucha w czerwoną pelerynkę, na której są naklejone czarne kropki biedronki. Na głowę można przygotować coś w rodzaju czarnej czapeczki z czułkami z papieru, albo wykonać opaskę z papieru z czułkami jak u biedronki.

Przykład stroju dla chłopca ? Zorro. Wystarczy ubrać go w ciemne ubranie, a na wierzch zarzucić czarną pelerynkę. Na głowę czarny kapelusz i na oczach maska zorro, z wyciętymi miejscami na oczy, aby dziecko widziało przez nie jak najwięcej. Pamiętajmy jednak, aby nie dawać maluchowi żadnych ostrych rzeczy. Szpadę |Zorro czy któregoś z Muszkieterów może imitować papierowa szpada. Z pewnością nie powinno być to nic ostrego, aby dziecko nie zrobiło krzywdy sobie czy innym dzieciom.

Strój na bal powinien być przede wszystkim wygodny ? wybierając go, nie zapomnijmy o tym. Wygoda i bezpieczeństwo ? to najważniejsze rzeczy jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze stroju na bal. Pozostałe elementy są już w kolejnych punktach hierarchii.

Mówiąc o wygodzie, mam też na myśli to, aby nie ubierać dziecka w zbyt gruby strój. Nawet, jeśli ma być przebrane za niedźwiedzia, nie wkładajmy na dziecko kożuszka, ponieważ w pomieszczeniu mogłoby się przegrzać w taki stroju. Raczej wymyślmy jakiś cieńszy materiał, który będzie tylko imitował niedźwiedzi strój.

Ika

hastagi na stronie:

#jak uszyc sukienke ksiezniczki #maska zorro jak zrobic #jak zrobić czułka biedronki #jak zrobic maske zorro #stroj indianski #jak zrobić strój ekologiczny dla dziecka #jak zrobić szpadę #jak zrobic szpade zorro #strój żabki dla dziecka jak wykonać

Similar Posts