LIFESTYLE

Czy szkoła Twojego dziecka posiada system certyfikacji?

Data publikacji: 2015-10-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czy szkoła Twojego dziecka posiada system certyfikacji?
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Cele szkoły językowej powinny być ambitne i obejmować przygotowanie dzieci do radzenia sobie z egzaminami. Pomaga w tym system certyfikacji i ewaluacji.

Czy szkoła Twojego dziecka posiada system certyfikacji? - Cele szkoły językowej powinny być ambitne i obejmować przygotowanie dzieci do radzenia sobie z egzaminami. Pomaga w tym system certyfikacji i ewaluacji.

Nauka języków obcych już od 3. roku życia to coraz powszechniejsze zjawisko. Temat jest szczególnie aktualny z racji, że od września w polskich przedszkolach wchodzi obowiązek nauczania języka angielskiego, choć na razie dotyczy to tylko 5-latków.

Korzyści z systemu certyfikacji

Ścieżka edukacyjna dziecka, które rozpoczęło naukę języka obcego od 3. roku życia jest długa. Dzięki systemowi certyfikacji, poszczególne etapy nauki są zwieńczone dokumentem, które stanowi potwierdzenie uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy oraz umiejętności. Taka struktura daje rodzicom możliwość bardziej mierzalnej oceny postępów językowych dzieci. Ponadto, uzyskanie certyfikatu jest źródłem satysfakcji dla młodego słuchacza i jednocześnie oswaja go z formą egzaminową, z jaką będzie miał do czynienia jeszcze przez wiele lat.

,,Nasz system certyfikacji został zaprojektowany tak, aby rozwijać i utrwalać umiejętności adekwatne do wieku ucznia. Certyfikaty podzieliliśmy na 3 rodzaje, wynikające z założeń metody dydaktycznej, którą stosujemy: Communication, Drama i Examination” – mówi Monika Ferreira, założycielka sieci szkół dla dzieci i młodzieży MAŁA LINGUA.

,,Communication” to fundamentalny zakres nauki, w praktyce obejmujący ćwiczenie konwersacji, kontekstów small talk, prezentacji w obcym języku. Ważnym elementem metody MAŁA LINGUA jest ,,Drama” czyli udział dziecka w przygotowaniu i wystawieniu corocznego przedstawienia końcowego MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT FROM THE BLABBER TO THE SPACER. Z kolei ,,Examination” wdraża ucznia w cykl testów poprzez egzaminy cząstkowe i na koniec semestru. Wszystkie te elementy, sprzyjają podnoszeniu umiejętności dziecka oraz lepszej skuteczności nauki. 

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Czy szkoła Twojego dziecka posiada system certyfikacji? - Cele szkoły językowej powinny być ambitne i obejmować przygotowanie dzieci do radzenia sobie z egzaminami. Pomaga w tym system certyfikacji i ewaluacji.
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dziecko