Dziecięce turnieje piłkarskie 2011

Dziecięce turnieje piłkarskie
24 i 25 września br. w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w piłce nożnej oraz Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar ?Nadziei na Euro?. W obu wydarzeniach wzięły udział dzieci z domów dziecka. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jest współorganizatorem turniejów w ramach programu ?Razem bezpieczniej?. Podczas uroczystej gali Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA, wręczył nagrody zwycięzcom.

W sobotę (24 września) odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w piłce nożnej, w których wzięły udział 30 drużyny dziewcząt i chłopców z polskich domów dziecka. Zespoły walczyły o Puchar Prezydenta miasta Warszawy, który wręczył wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Taszyński. Najlepsi zawodnicy zagrali w meczu z piłkarską reprezentacją artystów polskich.

W niedzielę (25 września) trzy polskie drużyny zmierzyły się z zespołami z Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji i Francji w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar ?Nadziei na Euro?. Zwyciężyła reprezentacja Ukrainy, na pozostałych miejscach uplasowały się reprezentacje Polski, w których składzie byli najlepsi zawodnicy z różnych domów dziecka. Międzynarodowa drużyna “Nadziei na EURO”, czyli najzdolniejsi młodzi piłkarze niedzielnych rozgrywek, zagrała z drużyną Polskiej Kadry Gwiazd ? Orłami Górskiego. Wynik to 6:2 dla Polskiej Kadry Gwiazd.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ufundowało puchar dla ?Drużyny Fair Play?, który otrzymała reprezentacja Polski. Ponadto statuetki otrzymali – najlepszy zawodnik (reprezentant Czech), najlepszy bramkarz (reprezentant Polski) i najlepszy strzelec (reprezentant Polski). Zawodnikom były też wręczane nagrody indywidualne ? zegarki (stopery) oraz dyplomy. Wszystkie te nagrody wręczył Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA, o godz.16:00 podczas uroczystej gali drugiego dnia rozgrywek (25 września).

Turniejom piłkarskim towarzyszył piknik artystyczny, podczas którego odbyły się koncerty zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz występy grup tanecznych i sportowych.

Organizatorami obu turniejów są: Stowarzyszenie ?Nadzieja na EURO?, Urząd Miasta Warszawy i Polska Wszechnica w Wielkiej Brytanii, a współorganizatorem ? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tegoroczne dziecięce międzynarodowe mistrzostwa w piłce nożnej były wstępem do dziecięcych mistrzostw Europy w piłce nożnej, których organizacja planowana jest w przyszłym roku, tuż przed UEFA EURO 2012.

Więcej informacji na stronie http://nadziejanaeuro.pl.

http://www.mswia.gov.pl/

Authors

Related posts

Top