Aktualności

2010 Bezpieczne wakacje nad wodą

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizują akcję ?Bezpieczna woda?, której celem jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizują akcję ?Bezpieczna woda?, której celem jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży.

W ramach projektu Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowało materiały informacyjne dotyczące bezpiecznego zachowania w wodzie oraz nad wodą dzieci i młodzieży w czasie letniego wypoczynku. Ze specjalnie przygotowanej broszury można dowiedzieć się m.in.: jakie są zasady bezpiecznej kąpieli, jak zachować się w nagłych i niebezpiecznych sytuacjach oraz jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu pływającego takiego jak łódki, kajaki czy rowery wodne.

Akcja edukacyjna ?Bezpieczna woda? ma zasięg ogólnopolski. Poza Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym uczestniczą w niej m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Policji, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Polska Organizacja Turystyczna.
Bezpieczna_Woda_page17_image1
Poniżej zamieszczamy materiały edukacyjne, które można wydrukować. Szczególnie zachęcamy do tego nauczycieli i rodziców.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/8546/Bezpieczne_wakacje.html

hastagi na stronie:

#bezpieczne wakacje nad morzem #bezpieczne wakacje nad morzem praca plastyczna #praca plastyczna bezpieczne dziecko letnie #prace plastyczne na temat bezpieczny wypoczynek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy