LIFESTYLE

Fotoksiążka szkolna – wspaniała pamiątka i pomysł na prezent

Fotoksiążka szkolna – wspaniała pamiątka i pomysł na prezent
Koniec roku szkolnego wzbudza wiele emocji wśród uczniów. Nie chodzi jednak o nagrody za dobrą naukę czy inne wyróżnienia, ale o zakończenie pewnego etapu w

Data publikacji: 2018-06-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fotoksiążka szkolna – wspaniała pamiątka i pomysł na prezent
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Koniec roku szkolnego wzbudza wiele emocji wśród uczniów. Nie chodzi jednak o nagrody za dobrą naukę czy inne wyróżnienia, ale o zakończenie pewnego etapu w życiu.

Fotoksiążka szkolna – wspaniała pamiątka i pomysł na prezent - Koniec roku szkolnego wzbudza wiele emocji wśród uczniów. Nie chodzi jednak o nagrody za dobrą naukę czy inne wyróżnienia, ale o zakończenie pewnego etapu w życiu.

Koniec roku szkolnego wzbudza wiele emocji wśród uczniów. Nie chodzi jednak o nagrody za dobrą naukę czy inne wyróżnienia, ale o zakończenie pewnego etapu w życiu. Dotyczy to szczególnie tych klas, które kończą edukację w jednej szkole, aby rozpocząć ją w innej. Rozstanie z przyjaciółką z ławki czy kolegą z boiska nie należy do przyjemnych, tym bardziej, gdy nie mamy pewności, że znajomość przetrwa taką próbę. Doskonałym sposobem na zachowanie pięknych wspomnień ze szkolnych lat jest fotoksiążka. To nie tylko świetna pamiątka, ale i znakomity pomysł na prezent dla nauczyciela. W jaki sposób można przygotować fotoksiążkę?

Fotoksiążka to coś więcej niż album. To nie tylko zdjęcia, ale i historie, które dzięki przeniesieniu na papier zostają z nami na zawsze. A najwięcej pięknych, wzruszających, a także śmiesznych wspomnień, które chcemy na długo zachować w pamięci, pochodzi z czasów szkolnych. Warto zebrać je w jednym miejscu, aby móc do nich wracać nawet po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach. Fotoksiążka to najlepszy sposób na stworzenie pięknej pamiątki, a także doskonały pomysł na prezent dla wychowawcy. W jaki sposób możemy ją zaprojektować?

Kalendarium z życia klasy

Od 1 września aż do ostatniego dzwonka – każda chwila spędzona wspólne z kolegami z klasy warta jest zapamiętania. Świetnym sposobem na zachowanie w pamięci tych wszystkich pięknych momentów jest stworzenie fotoksiążki w formie kalendarium. Zdjęcia z pasowania na ucznia, z pierwszego wspólnie zorganizowanego przedstawienia, pierwszej wycieczki, pikniku z okazji Dnia Dziecka czy balu karnawałowego – to fotografie, których nie może zabraknąć w takim albumie. Każdą warto podpisać odpowiednią datą i krótkim opisem. Dzięki takiemu albumowi będziemy mogli wspominać każdy rok spędzony w szkole podstawowej czy liceum z najdrobniejszymi szczegółami. Kalendarium z życia klasy może posłużyć także jako prezent dla wychowawcy z okazji zakończenia roku szkolnego.

Przeczytaj też!  Dzień Dziecka świętują podwójnie

„Takie kalendaria bardzo często robione są w naszej szkole. Mamy specjalne miejsce, gdzie kolekcjonujemy fotoksiążki każdego rocznika – jest to nie tylko fantastyczna pamiątka dla nas, ale również dla naszych uczniów, którzy mogą zobaczyć swoich starszych kolegów” – mówi p. Danuta, dyrektor liceum.

Klasowe tablo

Tablo, a właściwie tableau, to pamiątkowe zdjęcie grupy osób, składające się z wielu mniejszych zdjęć, przedstawiających każdą z tych osób z osobna. Tablo bardzo często pojawia się w amerykańskich filmach o nastolatkach w formie szkolnej kroniki. Jego przygotowanie poprzedzone jest zwykle sesją zdjęciową elegancko ubranych uczniów. Warto odejść nieco od tego schematu i przygotować tablo w znacznie przyjemniejszej dla oka wersji. W fotoksiążce w formie tablo, każdemu uczniowi z klasy można poświęcić jedną stronę. Swoje zdjęcie do takiego albumu niech każdy wybierze samodzielnie – dzięki temu wszyscy będą zadowoleni z efektu. A co z podpisami? Warto zorganizować losowanie – w ten sposób każdy będzie mógł przygotować kilka miłych słów o osobie, której imię i nazwisko znajdzie na karteczce. Tablo to nie tylko świetna pamiątka, dzięki której nawet po wielu latach nie zapomnimy o żadnym koledze czy koleżance z klasy, ale również doskonały pomysł na prezent dla wychowawcy.

Zabawne historie

Szkoła to poważna instytucja, ale fotoksiążka klasowa nie musi taka być. Jej zaprojektowanie możemy potraktować z przymrużeniem oka, zamykając w niej wszystkie najbardziej zabawne i radosne wspomnienia ze szkolnych wycieczek, balów czy przedstawień. Dzięki temu, za każdy razem, gdy będziemy ją przeglądać, na naszej twarzy pojawi się szeroki uśmiech. Pamiętajmy, aby znalazła się w niej śmieszna, ale nie obraźliwa historia o każdym z uczniów. Językowa wpadka podczas szkolnego przedstawienia, miłosne zaloty na balu karnawałowym czy bitwa na poduszki w czasie szkolnej wycieczki – o tym wszystkim warto pamiętać. Jeżeli fotoksiążka ma pozostać pamiątką jedynie dla uczniów, mogą się w niej znaleźć śmieszne anegdoty również na temat nauczycieli. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie przekraczać granicy dobrego smaku.

Przeczytaj też!  Sprawdzone sposoby na wprowadzanie nowych produktów do diety niejadka

Podziękowanie dla wychowawcy

Zakończenie roku szkolnego to najlepszy moment na podziękowanie wychowawcy za opiekę nad klasą. Wybór odpowiedniego prezentu nie należy do najłatwiejszych, ponieważ nie zawsze znamy prywatne upodobania nauczyciela, a tradycyjne kwiaty szybko przemijają. Dlatego doskonałym upominkiem w tym przypadku będą… wspomnienia. Wychowawca, podobnie jak uczniowie, chętnie wraca myślami do klas, nad którymi miał okazję trzymać pieczę kilka czy kilkanaście lat temu. Dlatego pięknym, ale i praktycznym prezentem dla niego będzie fotoksiążka w formie podziękowania. Niech każdy uczeń przygotuje kilka miłych zdań o nauczycielu. Indywidualne podziękowania zamieśćcie pod zdjęciem każdej osoby z klasy. W albumie warto ulokować także wspólną fotografię całej grupy wraz z ułożonym specjalnie dla wychowawcy wierszem. Dzięki temu podziękujecie mu wszyscy razem i każdy z osobna. Nic nie będzie mogło się równać z tak wzruszającym prezentem.

“Uczniowie mają fantastyczne pomysły w kwestii podziękowań dla nauczycieli. Z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze są te, które od razu przywodzą na myśl konkretną klasę” mówi Antoni, nauczyciel w szkole podstawowej.

Fotoksiążka szkolna może występować w wielu wersjach. Wszystko zależy od tego, jaki mamy na nią pomysł. Każdy z pewnością da się zrealizować. Wiele ciekawych szablonów, które ułatwiają przygotowanie fotoksiążki szkolnej, znaleźć można na stronie www.empikfoto.pl

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Fotoksiążka szkolna – wspaniała pamiątka i pomysł na prezent - Koniec roku szkolnego wzbudza wiele emocji wśród uczniów. Nie chodzi jednak o nagrody za dobrą naukę czy inne wyróżnienia, ale o zakończenie pewnego etapu w życiu.
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy