LIFESTYLE

Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie

Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie
Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne

Data publikacji: 2018-08-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie

Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie - Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie

Ząbkowanie prowadzi do przerwania struktur tkanek na dziąsłach, któremu towarzyszy powstanie stanu zapalnego, a w konsekwencji pojawienie się u dziecka dolegliwości bólowych. Włoscy specjaliści stworzyli remedium na ten dokuczliwy problem – Gengigel Ząbkowanie. Preparat zawiera w składzie kwas hialuronowy, dzięki czemu tworzy na zębach i dziąsłach swego rodzaju elastyczną tarczę ochronną. Trwała powłoka żelowa izoluje od bodźców bólowych, pozwalając na szybką regenerację tkanek. Debiutujący na polskim rynku produkt przynosi znaczną ulgę w trudnym okresie ząbkowania, a co ważne jego naturalny skład pozwala na bezpieczne stosowanie nawet 6 razy dziennie.

Gengigel Ząbkowanie działa na źródło problemu

Przyczyną bólu związanego z ząbkowaniem jest stan zapalny. Stosowanie środków o właściwościach wyłącznie przeciwbólowych nie powoduje jednak wyeliminowania jego źródła, a w konsekwencji stwarza konieczność doraźnej, długotrwałej kuracji. Podstawowym składnikiem Gengigelu Ząbkowanie jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze właściwej oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wymiany międzykomórkowej i równowagi wodnej. W kontekście ochrony błony śluzowej jamy ustnej, badania potwierdziły, że kwas hialuronowy ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i gojące.

Trwające siedem dni badania kliniczne[1], które zostały przeprowadzone na grupie 54 małych pacjentów w wieku od 3 do 36 miesięcy dowiodły, że liczba dzieci z silnym bólem zmniejszyła się w grupie badanej przyjmującej Gengigel Ząbkowanie z 59,3% do 0%. Co istotne, badanie wykazało także, że liczba dawek preparatu stale zmniejszała się dzień po dniu.

Kwas hialuronowy obecny w Gengigel Ząbkowanie odgrywa także bardzo istotną rolę w redukowaniu obrzęku, który pojawia się podczas ząbkowania. Liczba dzieci z intensywną opuchlizną zmniejszała się progresywnie.

Przeczytaj też!  O czym marzą dzieci

Z kolei wyeliminowanie bólu i obrzęku przełożyło się na poprawę jakości snu dzieci.

Nowy żel zawierający kwas hialuronowy okazał się skuteczną i bezpieczną alternatywą w łagodzeniu objawów ząbkowania u niemowląt.

Jak działa Gengigel Ząbkowanie?

Gengigel Ząbkowanie to opatrunek żelowy, tworzący w uszkodzonym miejscu błonę, która uniemożliwia dalsze rozszerzanie się rany. Zapewnia maksymalną przylepność do tkanek, dzięki czemu pozostaje on w jamie ustnej przez długi czas.

W celu wspomagania tworzenia się powłoki i przedłużania uczucia ulgi, które preparat zapewnia dziecku, najlepiej stosować go po posiłkach i przed snem. 

Ząbkowanie jest uporczywym dyskomfortem towarzyszącym dzieciom, którego skutki odczuwają także ich opiekunowie. Nowoczesna medycyna pozwala jednak do minimum ograniczyć jego wpływ na codzienne życie. Gengigel Ząbkowanie to opatentowany środek, który usuwa przyczynę bólu, a jego skuteczności dowodzą przeprowadzone badania kliniczne. Jest bezpieczny dla zdrowia dziecka, a naturalny skład (kwas hialuronowy, ksylitol, substancje pomocnicze) uniemożliwia jego przedawkowanie. Preparat nie zawiera lidokainy, ani też cukrów, sztucznych aromatów, alkoholu, glutenu, laktozy, parabenów czy SLS lub GMO.

[1] Wieloośrodkowe, randomizowane, otwarte, porównawcze badanie skuteczności i tolerancji nieleczniczego, opatentowanego żelu do łagodzenia objawów ząbkowania, Italian Journal of Dental Medicine Vol. 2/2 – 2017

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie - Gengigel Ząbkowanie – nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy