Zimowy spacer z niemowlakiem

Spacer z dzieckiem powinien być nieodłącznym elementem każdego dnia. Codzienne wychodzenie na dwór wzmacnia układ odpornościowy i dostarcza organizmowi sporej dawki tlenu, dzięki czemu mozg jest lepiej dotleniony, poprawia się krążenie oraz wzrasta apetyt. Organizmowi dostarczana jest również niezbędna do prawidłowego rozwoju kośćca witamina D, której istotnym źródłem są promienie słoneczne.

Nawet okresie zimowym, kiedy niebo pokryte jest chmurami przedzierają się przez nie te drogocenne promienie, pod których wpływem organizm wytwarza większe ilości tak ważnej dla rozwoju dziecka witaminy D. Niestety wielu rodziców nie może się przekonać do codziennych spacerów z niemowlęciem w okresie zimowym z obawy przed infekcjami. Mylne jest przekonanie, że siedzenie w domu uchroni dziecko przed przeziębieniem. Codzienne hartowanie dziecka rozwija jego układ immunologiczny, przez co z czasem chroni dziecko przed infekcjami. Dlatego jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich i dziecko jest zdrowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby chodzić na codzienne spacery nawet, gdy kropi deszcz czy prószy śnieg.

Do pierwszego spaceru z niemowlakiem w okresie zimowym należy się odpowiednio przygotować. Przed wyjściem na dwór organizm dziecka powinien się stopniowo oswoić do zmiany temperatury i przebywania na świeżym powietrzu, poprzez tzw. ?werandowanie?. W tym celu ciepło ubranego maluszka można ułożyć w wózku przy otwartym oknie. Na początku powinno być to ok. 10 min, w kolejnych dniach okres przyzwyczajania dziecka można stopniowo wydłużać.

Pediatrzy zalecają, aby w okresie zimowym pierwszy spacer odbył się w czwartym tygodniu życia dziecka. Z maluszkiem do 6 miesiąca można spokojnie wychodzić w okresie zimy na spacery, kiedy temperatura sięga ok ?5?C i nie wieje silny wiatr. Kiedy maluszek ukończy pół roku można oddać się białemu szaleństwu nawet, gdy temperatura sięga do ok ? 10 ?C.

Podczas spacerów w czasie zimy jest bardzo ważne, aby dziecko było odpowiednio ubrane. Dziecku powinno być ciepło, ale nie za gorąco. Kiedy maluszek jest zbytnio przegrzany, łatwiej o przeziębienie. Niezbędna jest więc dobrze przylegająca i okrywająca uszy czapka, szalik, ciepłe rękawiczki oraz odpowiednie ubranie. Wielu rodziców wybiera dla dzieci w czasie mrozów kombinezony. Choć chronią one przed zimnem nie są jednak zbyt wygodne dla malca. Lepszym wyjściem jest zakup odpowiedniego śpiworka do wózka, który jest lekki, chroni przed zimnem, a zarazem nie krępuje ruchów dziecka.

Godnymi polecenia są śpiworki firmy  JJ Cole ze sklepu www.babymama.pl . Chronią przed deszczem, wiatrem oraz zimnem. Pasują zarówno do wózków jak również do nosidełek, fotelików samochodowych i na nawet sanek. Do wyboru mamy kilka wariantów śpiworów tej firmy dla dzieci do 1 roku życia:

Śpiworek urban mały JJ Cole posiada elegancki, pikowany materiał z zewnątrz oraz imitację futerka od wewnątrz. Jest odporny na wiatr oraz deszcz. Spiworek zapina się na suwak, możliwość odpięcia wierzchniej warstwy, tzw. Kołderki ( pozostaje sam tył). Śpiworek original mały JJ Cole posiada polar wewnątrz i delikatny plusz ze wewnątrz. W środku jest delikatny, miły i przyjemny. Nie powoduje uczuleń , wykonany jest z imitacji owczej wełny. Podobnie jak śpiworem urban, zapinany na suwak. Śpiworek arctic mały JJ Cole to najcieplejszy z całej serii śpiworków marki JJ Cole Collections. Posiada trwałą, wodoodporną zewnętrzną warstwę oraz miękki i delikatny polar wewnątrz. Arctic jest odpowiedni nawet na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe.

Śpiworki JJ Cole to rewelacyjne rozwiązanie dla aktywnych rodziców. Teraz nawet mróz nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z uroków zimy – każde wyjście z domu będzie dla maluszka prawdziwą przyjemnością. Odpowiednia technologia wykonania śpiworów sprawia, że utrzymują one stałą temperaturę ciała, chronią przed wiatrem i deszczem, a do tego są lekkie i nie krępują ruchów.

Śpiworki JJ Cole są dostępne w sklepie www.babymama.pl

Authors

Related posts

Top