LIFESTYLE

Żywe kultury bakterii dla dzieci urodzonych po cesarskim cięciu

Żywe kultury bakterii dla dzieci urodzonych po cesarskim cięciu
Dzieci przychodzące na świat poprzez cesarskie cięcie cechuje trzykrotnie mniejsza liczba kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do dzieci urodzonych

Data publikacji: 2018-06-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Żywe kultury bakterii dla dzieci urodzonych po cesarskim cięciu
Kategoria: Dziecko, LIFESTYLE

Dzieci przychodzące na świat poprzez cesarskie cięcie cechuje trzykrotnie mniejsza liczba kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do dzieci urodzonych fizjologicznie.

Żywe kultury bakterii dla dzieci urodzonych po cesarskim cięciu - Dzieci przychodzące na świat poprzez cesarskie cięcie cechuje trzykrotnie mniejsza liczba kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do dzieci urodzonych fizjologicznie.

Sposób porodu ma ogromny wpływ na rodzaj i liczbę bakterii, które nabywa noworodek. Środowisko, z jakim spotyka się dziecko podczas porodu drogą cesarskiego cięcia jest inne od tego, z którym styka się noworodek rodzony w sposób naturalny. Dzieci przychodzące na świat poprzez cesarskie cięcie cechuje trzykrotnie mniejsza liczba kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do dzieci urodzonych fizjologicznie.

Dlaczego sposób porodu ma znaczenie

Początkowo przewód pokarmowy płodu jest jałowy. Dopiero sposób porodu wpływa na rodzaj i liczbę bakterii nabytych przez noworodka.

Podczas porodu naturalnego dziecko pobiera mikroorganizmy od matki (przede wszystkim z pochwy i jelit), co korzystnie wpływa na kształtowanie jego odporności.

Jeżeli dochodzi do porodu poprzez cesarskie cięcie to środowisko z jakim spotyka się dziecko jest uboższe o istotną, naturalną mikroflorę matki. Poród poprzez cesarskie cięcie opóźnia też często możliwość przejęcia bakterii ze skóry matki, podczas gdy po porodzie naturalnym natychmiast dochodzi do tak zwanego kontaktu skóra do skóry. Noworodki urodzone drogą cesrskiego cięcia narażone są na przejęcie w pierwszej kolejności bakterii, które są obecne w powietrzu szpitala.

Dodatkowo udowodniono, że różnice w mikroflorze między dziećmi urodzonymi siłami natury a dziećmi urodzonymi przez cesarskie cięcie widoczne są nawet przez okres 7 lat. Dzieci urodzone przez cesarskie cięcie w wieku 1 miesiąca miały trzykrotnie mniejszą liczbę kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do urodzonych fizjologicznie.

Odmienność mikroflory jelitowej noworodków, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie, ma duży wpływ na ich zdrowie. U dzieci urodzonych tą metodą częściej występujeą biegunka, choroby alergiczne czy stany zapalne przewodu pokarmowego.

Przeczytaj też!  Międzypokoleniowa nauka angielskiego przez internet

Sposób karmienia a mikroflora jelitowa noworodków

Oprócz sposobu porodu na mikroflorę jelitową dziecka wpływa też związany z nim sposób karmienia. U noworodków urodzonych przez cesarskie cięcie często następuje opóźnienie początku laktacji, przez co wiele niemowląt pozbawionych jest wpływu bakterii zawartych w mleku matki  co z kolei ma znaczenie w rozwoju prawidłowej mikroflory jelitowej.

Wyjątkowa ochrona noworodków

Warto wspomóc malucha już na samym starcie. Istnieje sposób, aby wyeliminować problemy jelitowe. Krople Coloflor Cesario to preparat polecany dla noworodków i niemowląt urodzonych przez cesarskie cięcie w celu uzupełniania diety w żywe kultury bakterii. Czym charakteryzuje się produkt?

Coloflor Cesario to jedyny preparat w postaci kropli dedykowany urodzonym przez cesarskie cięcie. W swoim składzie zawiera 3 szczepy żywych kultur bakterii wyselekcjonowane ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo o udowodnionym działaniu.

Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) – najlepiej przebadany szczep o udowodnionym działaniu.
Lactobacillus fermentum (CECT5716) Hereditum® – występujący naturalnie w mleku kobiecym.
Bifidobacterium infantis M-63 –  występujący naturalnie w jelitach niemowląt i dzieci.

Krople można podawać noworodkom i niemowlętom już od 1 dnia życia. To tylko 3 krople dziennie a aż 3 szczepy żywych kultur bakterii o udowodnionym działaniu i 3 miliony dobrych bakterii.

Źródło wiadomości: Biuro prasowe
Załącznik:Żywe kultury bakterii dla dzieci urodzonych po cesarskim cięciu - Dzieci przychodzące na świat poprzez cesarskie cięcie cechuje trzykrotnie mniejsza liczba kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do dzieci urodzonych fizjologicznie.
Hashtags:
#Dziecko, #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy