Wiadomości branżowe

Jak wybrać butelkę do karmienia dziecka?

Jak wybrać butelkę do karmienia dziecka? Jak wiadomo karmienie piersią jest najlepszym sposobem odżywiania noworodka. Specjaliści zalecają taki rodzaj karmienia przynajmniej do 6. miesiąca życia

Jak wybrać butelkę do karmienia dziecka?

Jak wiadomo karmienie piersią jest najlepszym sposobem odżywiania noworodka. Specjaliści zalecają taki rodzaj karmienia przynajmniej do 6. miesiąca życia dziecka. Niestety czasami zdarza się tak, że kobieta nie ma pokarmu, choruje lub po prostu podejmuje decyzję o szybszym odstawieniu dziecka od piersi lub karmieniu go od początku przy pomocy butelki (odciąganym z piersi pokarmem lub mlekiem modyfikowanym). W takim przypadku trzeba podjąć bardzo ważną decyzję ? wybrać odpowiednią butelkę do karmienia dziecka. Oto kilka podstawowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze butelki do karmienia.

Smoczek

Smoczek podobnie jak i cała butelka powinien być wykonany z materiałów nie zawierających bisfenolu A (oznaczenie BPA Free). Najlepiej by był wykonany z elastycznego materiału i posiadał system antykolkowy, który również ułatwia ssanie. Jeśli zaś chodzi o kształt smoczka to powinien on być zbliżony do kształtu kobiecego sutka. Obecnie dostępne są na rynku smoczki, które ułatwiają przechodzenie z karmienia piersią na karmienie butelką oraz w razie konieczności pozwalają na powrót do naturalnego karmienia (szczególnie, jeśli mama małego dziecka jest chora i przyjmuje silne leki przenikające do pokarmu). Wybierając smoczek trzeba też zwrócić uwagę na to, czy jego kształt nie będzie powodował w przyszłości u dzieci wad zgryzu.

Pojemnik butelki

Kolejną ważną rzeczą jest wybór wielkości pojemnika ? na początku będą potrzebne małe butelki, gdyż noworodek karmiony mlekiem modyfikowanym jednorazowo wypija ok. 30 ml, więc butelki o dużej pojemności będą zbędne. Warto też zwrócić uwagę na kształt butelki ? powinien być jak najbardziej ergonomiczny. Jeżeli od początku karmimy dziecko mlekiem modyfikowanym warto zastanowić się nad zakupem butelki, która posiada pojemnik ? dozownik mleka, jaki w znacznym stopniu ułatwia podawanie mleka w higieniczny sposób zarówno w domu jak i na spacerze. Taki właśnie pojemnik posiadają butelki firmy B.Box. Butelka z dozownikiem B.Box posiada dodatkowo atrakcyjny design.
Butelka z dozownikiem b.box cena: 69 pln www.babymama.pl

hastagi na stronie:

#metody karmienia chorego dziecka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy