Czytam i liczę z Adibu

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jednak żadnemu maluchowi niestraszny będzie powrót do szkoły, jeśli w nauce będzie mu pomagał wesoły przyjaciel z odległej planety.

Adibu, tak bowiem ma na imię bohater edukacyjnych gier komputerowych, który może towarzyszyć dziecku w pierwszych latach jego szkolnej nauki, lub przygotować przedszkolaków do startu w szkole podstawowej. Już dawno dowiedziono, że nauka przez zabawę daje o wiele lepsze rezultaty: dziecko z zainteresowaniem i bez przymusu odkrywa nowe elementy otaczającego je świata, nie czując presji nauczycieli i rówieśników. Adibu Czytam i Liczę (CD Projekt) to gra dopasowana dokładnie do wieku i umiejętności dziecka. Program przygotowany jest dla dzieci w trzech przedziałach wiekowych: 4?5 lat, 5?6 lat oraz 6?7 lat, co pozwala maluchom na kolejnych etapach rozwoju pozyskiwać lub doskonalić nabyte umiejętności. Na każdym poziomie dziecko ma do wyboru 10 zadań językowych o dwóch stopniach trudności oraz 10 łamigłówek matematycznych. Każde z nich przedstawiane jest w przyjazny, wesoły sposób, skupiając uwagę dziecka na danym problemie i pomagając w ewentualnym rozwikłaniem zagadki. Poza rozwiązywaniem zadań, mały odkrywca może opiekować się zabawnym zwierzątkiem, umieszczonym w grze. Przechodząc na kolejne poziomy, dziecko zdobywa nagrody i umiejętności, którymi obdarowuje swojego pupila. Takie obowiązki uczą malucha odpowiedzialności oraz umiejętności dzielenia się z innymi.
W zależności od wieku, dziecko uczy się stopniowo: rozumienia znaczenia wyrazów, posługiwania się przeciwieństwami, rozpoznawania różnic fonetycznych oraz różnych znaczeń jednego wyrazu, w końcu rozpoznawania rodzaju, liczby i budowania zdań. Matematyczno – logiczna część pozwala natomiast orientować się w dniach tygodnia i godzinach, rozpoznawać kształty oraz cyfry, rozwiązywać problemy logiczne, a także dodawać i odejmować w zakresie od 1 do 100, a nawet rozkładać sumy na dziesiątki.
Dodatkową zaletą gier edukacyjnych Adibu jest tak zwany ,,Kącik Rodziców?, w którym będą oni mogli prześledzić postępy dziecka, dostosować wszelkie parametry do jego możliwości, a także ustawić czas, po którym gra automatycznie się wyłączy. Dzięki temu każda mama i każdy tata będą mieli pewność, że ich pociecha nie spędza zbyt dużo czasu przed komputerem, a minuty spędzone razem z Adibu są czasem pożytecznie spędzonym.

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jednak żadnemu maluchowi niestraszny będzie powrót do szkoły, jeśli w nauce będzie mu pomagał wesoły przyjaciel z odległej planety. Adibu Czytam i Liczę, dystrybuowana w Polsce przed CD Projekt, jest grą dopasowaną dokładnie do wieku i umiejętności dziecka. W zależności od wieku, dziecko uczy się stopniowo: rozumienia znaczenia wyrazów, rozpoznawania rodzaju, liczby i budowania zdań. Matematyczno – logiczna część natomiast pozwala orientować się w dniach tygodnia i godzinach, rozwiązywać problemy logiczne, a ostateczne dodawać i odejmować w zakresie od 1 do 100.
Dodatkową zaletą gier edukacyjnych Adibu jest tak zwany ,,Kącik Rodziców?, w którym będą oni mogli prześledzić postępy dziecka, a także ustawić czas, po którym gra automatycznie się wyłączy. Dzięki temu każda mama i każdy tata będą mieli pewność, że ich pociecha nie spędza zbyt dużo czasu przed komputerem, a minuty spędzone razem z Adibu są czasem pożytecznie spędzonym.

Authors
Tags , , , , ,

Related posts

Top