Nowości

Wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub

Duża wanienka, nie dająca poczucia bezpieczeństwa, horyzontalna pozycja, często płacz ? początkujący rodzice doskonale znają stres pierwszych kąpieli dziecka. Skąd u maluszka takie emocje związane

Duża wanienka, nie dająca poczucia bezpieczeństwa, horyzontalna pozycja, często płacz ? początkujący rodzice doskonale znają stres pierwszych kąpieli dziecka. Skąd u maluszka takie emocje związane z kąpielą?

?Dla osesków nowy świat, w jakim się znaleźli, jest bardzo fascynujący. Całe miesiące spędzały bezpiecznie ukryte w łonie matki. Nowe otoczenie, wiele emocjonujących wrażeń, wszystko to jest dla nich czymś, czego nie znają? – w taki sposób zachowanie się małych dzieci opisuje dr Peter Schwaab, ordynator Oddziału Ginekologicznego w Maria-Josef-Hospital Greven. 

W takich warunkach nie może być mowy o przyjemności. Doskonałym rozwiązaniem dla tradycyjnej kąpieli jest kąpiel w wiaderku Tummy Tub z sklepu www.babymama.pl ?Poprzez kształt wiaderka kąpielowego niemowlę przyjmuje postawę podobną do tej, jaką miało w łonie matki. Czuje się dobrze, bezpiecznie i widocznie się uspokaja”, tymi słowy położna Mena Van Damme, kierowniczka porodówki w Soest, uzasadnia ten fascynujący efekt.

mini wanienkach rodzice mają pełne ręce roboty, aby trzymać dziecko ponad wodą. Także tutaj pomaga nowa “wanna”, bo przecież główka dziecka pozostaje, jak gdyby sama z siebie, ponad wodą.

Dalsze zalety: ponieważ potrzeba mniej wody, matki nie muszą tak dużo dźwigać, także temperatura kąpieli przez dłuższy czas pozostaje stała. 
?Początkowo byłam sceptyczna, było to po prostu coś, do czego nie byłam przyzwyczajona. Ale moja położna mi doradziła i teraz jestem w pełni zachwycona zaletami Tummy Tub?”. Tak swoje doświadczenie z relaksującą kąpielą opisuje dr Sylvia Schneider, młoda matka i psycholog z Drezna.

Także prof. dr. med. Dirk Heinrich, Ordynator Kliniki Ginekologicznej w Pforzheim, potwierdza: “U nas niemowlęta kąpane są w Tummy Tub?. Jest czymś fascynującym przyglądać się jak dobrze oseski czują się w kąpieli, a płaczące dzieci szybko się relaksują i uspokajają”. Z lekarskiego punktu widzenia podstawowe znaczenie ma tutaj przede wszystkim bardzo dobra pozycja noworodków w kąpieli, ponieważ zarówno stopami jak ramionkami noworodek nawiązuje kontakt z tym co go ogranicza.

Poprzez to ma odczucia porównywalne z sytuacją w łonie matki. Może swobodnie dreptać i poruszać rękami. “Pozostaje to w całkowitym kontraście do tradycyjnej kąpieli w wanienkach dla dzieci, gdzie dziecko jest podtrzymywane a jego swoboda ruchów jest krępowana rękoma matki lub ojca”, tak rekomenduje prof. Heinrich także swoim kolegom stosowanie wiaderka kąpielowego.

Przy opracowywaniu tego produktu położne i pielęgniarki przetestowały 17 różnych form wiaderek do kąpieli. Efektem wielomiesięcznych starań jest dostępna dzisiaj forma i kształt “wiaderka do kąpieli”.

hastagi na stronie:

#wiaderko do kąpieli

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy