Bezpieczny Stok

Ruszyła akcja ?Bezpieczny Stok?
Minister Spraw Wewnętrznych przeznaczył 40 tys. zł na zakup kasków narciarskich dla dzieci i młodzieży, w ramach konkursów, które będą organizowane podczas ogólnokrajowej akcji ?Bezpieczny Stok?. Kolejna, trzecia już akcja, w ramach tegorocznego sezonu zimowego 2011/2012 ruszyła 10 grudnia br. w Ośrodku Narciarskim Bania w Białce Tatrzańskiej. ?Bezpieczny Stok? to akcja edukacyjna kierowana do dzieci i młodzieży szkolnej, informująca jak bezpiecznie korzystać ze sportów zimowych i poruszać się na stokach narciarskich.

Minister Spraw Wewnętrznych przeznaczył 40 tys. zł na zakup kasków narciarskich dla dzieci i młodzieży, w ramach konkursów organizowanych podczas akcji ?Bezpieczny Stok?. Zakupiono 400 sztuk kasków, w tym 300 zostało przekazanych do Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych a 80 sztuk do Polskiego Radia. Kaski będą rozdawane w ramach konkursów promujących kampanię ?Bezpieczny Stok?.

Audycje informacyjne dotyczące akcji pojawiły się w Programie Pierwszym Polskiego Radia 10 grudnia br. Kolejne będą emitowane głównie w okresie ferii zimowych, od 14 stycznia do 28 lutego 2012 roku.

Celem akcji ?Bezpieczny Stok? jest podniesienie bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz edukacja na temat odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportów zimowych, bezpiecznych zachowań na wyciągach i kolejach narciarskich. Kampania jest kierowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej oraz do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców przebywających w okresie ferii zimowych w górach i na stokach oraz wyciągach narciarskich.

Kampania ?Bezpieczny Stok? została włączona od poł. listopada br. do rządowego programu ?Razem bezpieczniej?, który koordynuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Organizatorem akcji są: Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (stowarzyszenie skupiające w swoim gronie już ponad 70 stacji narciarskich w Polsce, w tym m.in. w Tatrach i na Podhalu, w Bieszczadach czy w Beskidzie Śląskim)oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami akcji są, obok Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, także Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polska Organizacja Turystyczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze oraz od tej edycji także policja.

Po raz pierwszy kampania ?Bezpieczny Stok? odbyła się w 2009 roku.

Patronem medialnym jest Program Pierwszy Polskiego Radia S.A.

http://www.msw.gov.pl/

Authors

Related posts

Top